czwartek, 24 sierpnia 2017
Imieniny: Jerzego i Bartłomieja

24 sierpnia 2017

Imieniny

  • Jerzego i Bartłomieja

25 sierpnia 2017

Imieniny

  • Ludwika i Luizy

26 sierpnia 2017

Imieniny

  • Marii i Zefiryny

27 sierpnia 2017

Imieniny

  • Józefa i Moniki

Mają swój dom w sercu Starego Miasta

piątek, 30.11.2012 00:41

Dom Organizacji Pozarządowych funkcjonuje od października 2011 roku. To obecnie siedziba ponad dwudziestu stowarzyszeń, fundacji, klubów i zespołów muzycznych, które wcześniej często borykały się z problemami lokalowymi.

Pomysł zagospodarowania dwóch dużych opuszczonych i niszczejących budynków po byłym Zespole Szkół Kolejowych praktycznie w sercu Starego Miasta nie miał żadnych przeciwników. Modernizacji obiektów położonych przy Placu Świętego Grzegorza, obok tczewskich zabytkowych gotyckich kościołów i rynku Starówki, nie mogli sie doczekać nie tylko przedstawiciele stowarzyszeń i organizacji, które tam znalazły swoje miejsce, ale też wszyscy mieszkańcy Tczewa.

Dom Organizacji Pozarządowych jest najlepszym przykładem pozytywnych efektów projektu rewitalizacji Starego Miasta. Opuszczone gmachy zapewne uległyby degradacji. Najpierw starostwo powiatowe sprzedało obiekty gminie miejskiej za symboliczną "złotówkę", potem kosztem ponad dwóch i pół miliona złotych urząd miasta kompleksowo, niemal od podstaw zmodernizował obiekty, które dziś są wizytówką tczewskiej starówki.

Wnętrze Domu Organizacji Pozarządowych to ponad 1100 m kw. powierzchni, w tym specjalne wytłumione sale do prób muzycznych i sala konferencyjna.

 

Regulamin Domu Organizacji Pozarządowych

Kwestionariusz PDF
Kwestionariusz DOC

 

Rada Miasta

Wydziały

Jednostki

Projekt finansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007 - 2013